Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2009

Η "βασίλισσα" χόρεψε Τζαζ...

Βαριά ήττα με 22 πόντους διαφορά από τη Γιούτα Τζαζ του Κώστα Κουφού υπέστη η Ρεάλ Μαδρίτης στο πλαίσιο φιλικού αγώνα για το NBA European Tour. Η ομάδα της Γιούτα επικράτησε με 109-87 στη Μαδρίτη με τον Ελληνα σέντερ να πετυχαίνει 3 πόντους.

Η Ρεάλ ήταν κοντά στο σκορ μόνο στο πρώτο 12λεπτο όταν και έχανε μόλις με 23-21 αλλά στη δεύτερη περίοδο η Γιούτα πάτησε γκάζι και με επιμέρους σκορ 33-16 ξέφυγε και έφτασε τελικά άνετα στη νίκη. Κορυφαίοι των νικητών οι Μίλσαπ (20), Ουίλιαμς (16) και Μπούζερ (14) ενώ από τη Ρεάλ πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπούλοκ με 18 πόντους και ακολούθησαν οι Καουκένας με 14 και Βελίτσκοβιτς με 11 ενώ αγωνίσθηκε για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό του ο Ντάριους Λαβρίνοβιτς που είχε 2 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.